65 Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal

2857a_8dc576a75a60430_med.jpeg
  • 2857a_8dc576a75a60430_sm.jpeg
  • 2857b_8dc576a774e95c7_sm.jpeg
  • 2857c_8dc576a787972ed_sm.jpeg
  • 2857d_8dc576a79adf311_sm.jpeg
  • 2857e_8dc576a7ab7c061_sm.jpeg
  • 2857f_8dc576a7bed9e5f_sm.jpeg

Konstnär född: 1938

Skulptur av sandgjuten glasmassa i polykroma färger.

Monterad på ställning av metall.

Signerad: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique samt B. Vallien

Totalhöjd:

Höjd glasskulptur: 30,5 cm.

Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture Unique

Artist born: 1938

Sculpture of sand-cast glass mass in polychrome colours.

Mounted on a metal stand.

Signed: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique and B. Vallien

Total height:

Height of glass sculpture: 30.5 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering8 000 - 10 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer