81 Efva Attling Champagneglas Diamond edition 2000-tal

2972a_8dc57a555012c56_med.jpeg
  • 2972a_8dc57a555012c56_sm.jpeg
  • 2972b_8dc57a556100b67_sm.jpeg
  • 2972c_8dc57a55718d290_sm.jpeg
  • 2972d_8dc57a5584105ae_sm.jpeg

Amor Vincit Omnia Champagne Diamond Edition från Orrefors är ett prestigeglas och den starkast lysande stjärnan i Amor Vincit Omnia-serien. Ringen i vitguld är beströdd med 36 briljantslipade diamanter. Ovansidan har samma ingraverade inskription som övriga glas i serien Amor Vincit Omnia – kärleken övervinner allt. Den exklusiva ringen på detta glas går att knäppa av från glaset och hänga i en tillhörande vitguldkedja, som medföljer den silvervita skimrande lyxförpackningen.

Glasbruk: Orrefors

Formgivare: Efva Attling

Serie: Amor Vincit Omnia

Bredd: 5 cm

Höjd: 23 cm

Volym: 18 cl

Efva Attling Amor Vincit Omnia Champagne Diamond Edition

Amor Vincit Omnia Champagne Diamond Edition from Orrefors is a prestigious glass and the brightest star of the Amor Vincit Omnia series. The ring in white gold is sprinkled with 36 brilliant cut diamonds. The top of the page has the same engraved inscription as the other glasses in the Amor Vincit Omnia series - love overcomes everything. The exclusive ring on this glass can be snapped off from the glass and hanging in an associated white gold chain, which comes with the silver-white shimmering luxury package.

Glassworks: Orrefors

Designer: Efva Attling

Series: Amor Vincit Omnia

Width: 5 cm

Height: 23 cm

Volume: 18 cl

Condition report: No remarks.

  • Skick:Nytt

Värdering10 000 - 12 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer