10 Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Orrefors Ariel 1976

2865a_8dc53c4ef7a06cd_med.jpeg
  • 2865a_8dc53c4ef7a06cd_sm.jpeg
  • 2865b_8dc53c4f09311d8_sm.jpeg
  • 2865c_8dc53c4f1a73321_sm.jpeg
  • 2865d_8dc53c4f2c136d0_sm.jpeg
  • 2865e_8dc53c4f3dfd207_sm.jpeg
  • 2865f_8dc53c4f4ef24bb_sm.jpeg

Vas tillverkad av glas. Blått underfång med geometrisk dekor.

1976

Signerad: Orrefors Ariel NR: 384-E6 Ingeborg Lundin

Höjd: 15 cm.

Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.

Ingeborg Lundin 1921-1992 Vase Orrefors Ariel 1976

Vase made of glass. Blue under-catch with geometric decor.

1976

Signed: Orrefors Ariel NO: 384-E6 Ingeborg Lundin

Height: 15 cm.

Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer