39 Jan-Erik Ritzman Vas Ariel Transjö 1900-tal

2875a_8dc53b5d9fbd082_med.jpeg
  • 2875a_8dc53b5d9fbd082_sm.jpeg
  • 2875b_8dc53b5db0c7ec0_sm.jpeg
  • 2875c_8dc53b5dc2ed467_sm.jpeg
  • 2875d_8dc53b5dd5ec844_sm.jpeg
  • 2875e_8dc53b5de7aac7e_sm.jpeg
  • 2875f_8dc53b5dfabcd2f_sm.jpeg

Konstnär född 1943.

Vas tillverkad i arielteknik i röda, gröna och gula färger. Dekor föreställande ansikten.

Signerad: JE Ritzman Transjö

Höjd: 20 cm

Vikt: 7080 gr

Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.

Jan-Erik Ritzman Vase Ariel Transjö 20th-Century

Vase made in ariel technique in red, green and yellow colors. Decor representing faces.

Signed: JE Ritzman Transjö

Height: 20 cm

Weight: 7080 gr

Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering12 000 - 15 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer