61 Jan Johansson 1942-2018 Vas Ariel Glas Orrefors 1973

2872a_8dc54f2cd969fb7_med.jpeg
  • 2872a_8dc54f2cd969fb7_sm.jpeg
  • 2872b_8dc54f2cea9eb14_sm.jpeg
  • 2872c_8dc54f2cfa7591c_sm.jpeg
  • 2872d_8dc54f2d0b1d9d7_sm.jpeg
  • 2872e_8dc54f2d1c303b2_sm.jpeg

Dekor av luftbubblor i form av ränder mot blå och lila fond.

Signerad: Orrefors Ariel NR 566.E-3. Jan Johansson

Höjd: 19 cm

Konditionsrapport: Mindre repor främst undertill, Inga övriga anmärkningar.

Jan Johansson (1942-2018) Vase Ariel Glas Orrefors 20th century

Décor of air bubbles in the form of stripes against blue and purple fond.

Signed: Orrefors Ariel NR 566.E-3. Jan Johansson

Height: 19 cm

Condition report: Minor scratches mostly underneath, No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer