73 Jim Johnsson Gränna glasbruk skulptur UNIK 1900-tal

2870a_8dc57a4e79f9d67_med.jpeg
  • 2870a_8dc57a4e79f9d67_sm.jpeg
  • 2870b_8dc57a4e8b732d9_sm.jpeg
  • 2870c_8dc57a4e9c4531c_sm.jpeg
  • 2870d_8dc57a4eade7bb1_sm.jpeg
  • 2870e_8dc57a4ebf4aa73_sm.jpeg
  • 2870f_8dc57a4ed0cdccd_sm.jpeg

Konstnär född: 1948

Klart glasblock med slipad, etsad samt handmålad dekor föreställande ansikte.

Signerad: Jim Johnsson -93 UNIK

Mått:

Bredd: 23 cm

Höjd: 17 cm

Djup: 20 cm

Vikt: 9925 gram

Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar.

Jim Johnsson Gränna glasbruk sculpture UNIQUE 20th century

Artist born: 1948

Clear glass block with sanded, etched and hand-painted decor, motif of a face.

Signed: Jim Johnsson -93 UNIQUE

Dimensions:

Width: 23 cm

Height: 17 cm

Depth: 20 cm

Weight: 9925 grams

Minor scratches, no other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer