54 John Deacons Pappersvikt Unik Glas 2001

2975a_8dc57ac648bce56_med.jpeg
  • 2975a_8dc57ac648bce56_sm.jpeg
  • 2975b_8dc57ac65c47fe5_sm.jpeg
  • 2975c_8dc57ac66da99da_sm.jpeg
  • 2975d_8dc57ac67f9288a_sm.jpeg
  • 2975e_8dc57ac692327ca_sm.jpeg

John Deacons född 1950, Scotland

Slipad pappersvikt i glas tillverkad med en skulpterad blomma innesluten i klar glasmassa, vikten sedan försedd med dubbelt överfång i vitt och turkost

Signerad

Daterad: 2001

Diameter: 7,5 cm

John Deacons Paperweight Unique Glass 2001

John Deacon born 1950, Scotland

Cut glass paperweight made with a sculpted flower encased in clear glass mass, the weight then fitted with a double overlay in white and turquoise

Signed

Dated: 2001

Diameter: 7.5 cm

Condition report: No remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer