85 Kjell Engman Skulptur Kosta Boda 2000-tal

2970g_8dc57a5324ef7b6_med.jpeg
  • 2970g_8dc57a5324ef7b6_sm.jpeg
  • 2970a_8dc57a3973e32de_sm.jpeg
  • 2970b_8dc57a3985ca9b7_sm.jpeg
  • 2970c_8dc57a3997b7311_sm.jpeg
  • 2970e_8dc57a39bd0c49b_sm.jpeg
  • 2970f_8dc57a39cce1adc_sm.jpeg
  • 2970d_8dc57a39abec22e_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1946

Skulptur tillverkad av polykromt glas föreställande man i hatt. Limiterad.

Löst monterad på belyst sockel.

Signerad: 7460175 Kosta Boda Li.Ed 8/14 K.Engman

Höjd glasskulptur: 41,5 cm

Totalhöjd: 141,5 cm

Mått sockel: 30 x 30 cm

————-

Kjell Engman Sculpture Kosta Boda 21th-century

Glass artist born: 1946

Sculpture made of polychrome glass depicting a man in a hat. Limited.

Loosely mounted on illuminated plinth.

Signed: 7460175 Kosta Boda Li.Ed 8/14 K.Engman

Height of glass sculpture: 41.5 cm

Total height: 141.5 cm

Base dimensions: 30 x 30 cm

Condition report: No comments.

  • Skick:Begagnat

Värdering15 000 - 20 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer