31 Kjell Engman Vas "Fidji" Glas 2000-tal

2931a_8dc56f893ed439e_med.jpeg
  • 2931a_8dc56f893ed439e_sm.jpeg
  • 2931b_8dc56f894d95e19_sm.jpeg
  • 2931c_8dc56f895baca3f_sm.jpeg
  • 2931d_8dc56f8969a9e10_sm.jpeg
  • 2931e_8dc56f897884f2c_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1946

Vas tillverkad av glas i polykroma färger

Signerad: Kosta Boda 48838 K.Engman

Höjd: 27 cm

Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar

Kjell Engman Vase "Fiji" Glass 21st century

Glass artist born: 1946

Vase made of glass in polychrome colors

Signed: Kosta Boda 48838 K.Engman

Height: 27 cm

Condition report: Minor scratches, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK