67 Oiva Toikka Årskub Glas 1977

2967a_8dc5769d77dbeb0_med.jpeg
  • 2967a_8dc5769d77dbeb0_sm.jpeg
  • 2967b_8dc5769d8a16232_sm.jpeg
  • 2967c_8dc5769d9c86eec_sm.jpeg
  • 2967d_8dc5769dafb7caa_sm.jpeg
  • 2967e_8dc5769dc353d2e_sm.jpeg
  • 2967f_8dc5769dd4b24cd_sm.jpeg
  • 2967g_8dc5769de7b2c68_sm.jpeg

Oiva Toikka 1931-2019 Pappersvikt / Årskub

Innesluten komposition gjuten i klart glas.

Signerad: Oiva Toikka Numrerad: 173/2000 Etikettmärkt: Nuutajärvi Finland Kommer med originalkartong

Längd: 8,3 cm

Höjd: 7,4 cm

Djup: 6,8 cm

Oiva Toikka Year Cube Glass 1977

Oiva Toikka 1931-2019 Enclosed composition cast in clear glass.

Signed: Oiva Toikka

Numbered: 173/2000

Labeled: Nuutajärvi Finland Comes with original box

Length: 8.3 cm

Height: 7.4 cm

Depth: 6.8 cm

Condition report: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer