52 Perthshire Pappersvikter Glas Skottland 1900-tal (2 st)

2979b_8dc57acd2cd421a_med.jpeg
  • 2979b_8dc57acd2cd421a_sm.jpeg
  • 2979c_8dc57acd3f89c9f_sm.jpeg
  • 2979d_8dc57acd53cf13a_sm.jpeg
  • 2979e_8dc57acd65b9bce_sm.jpeg
  • 2979f_8dc57acd77ff7ee_sm.jpeg
  • 2979g_8dc57acd8ab5c3a_sm.jpeg
  • 2979i_8dc57acdb07bd59_sm.jpeg
  • 2979k_8dc57acdd36f9b0_sm.jpeg

Två stycken pappersvikter tillverkade med millefiori-stavar i koncentrisk design

Tillverkade av Perthshire i Crieff, Scotland under 1900-talets senare hälft

Signerade (ena med etikett)

Diameter: 8 cm

Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar

Perthshire Paperweights Glass Scotland 20th century (2 pcs)

Two paperweights made with millefiori rods in a concentric design

Made by Perthshire in Crieff, Scotland in the latter half of the 20th century

Signed (one with label)

Diameter: 8 cm

Condition report: Minor insignificant scratches, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK