36 Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Vas Glas 1900-tal

2874a_8dc5478b2f15689_med.jpeg
  • 2874a_8dc5478b2f15689_sm.jpeg
  • 2874b_8dc5478b3fdee9a_sm.jpeg
  • 2874c_8dc5478b5072aaf_sm.jpeg
  • 2874d_8dc5478b62afcd6_sm.jpeg
  • 2874e_8dc5478b74ceead_sm.jpeg
  • 2874f_8dc5478b846aa6e_sm.jpeg

Vas tillverkad av glas i svarta och röda toner med bemålad dekor i relief.

Målar-signerad: Ulrica HV/L7

Ej gravyrsignerad

Höjd: 39,5 cm

Vikt: 3798 gram

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, smärre tillverkningsdefekt, inga övriga anmärkningar.

Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Vase 20th-Century

Vase made of glass in black and red tones with painted decoration in relief.

Painter-signed: Ulrica HV/L7

Not engraving signed

Height: 39.5 cm

Weight: 3798 grams

Condition report: Minor wear and tear, minor manufacturing defect, no other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer