56 Victor Trabucco Pappersvikt Glas 2000-tal

2917a_8dc576c9eda5e13_med.jpeg
  • 2917a_8dc576c9eda5e13_sm.jpeg
  • 2917b_8dc576c9ffa6108_sm.jpeg
  • 2917c_8dc576ca11202fc_sm.jpeg
  • 2917d_8dc576ca239a2a1_sm.jpeg
  • 2917e_8dc576ca3610537_sm.jpeg
  • 2917f_8dc576ca4c1bd99_sm.jpeg

Victor Trabucco född 1949, USA

Pappersvikt / brevpress tillverkad i skulpterat glas föreställande blommor, sedan gjuten i klar glasmassa.

Signerad: Victor Trabucco

Diameter: 10 cm

Victor Trabucco Paperweight Glass 21th century

Victor Trabucco born 1949, USA

Paperweight / sculpture depicting lampwork sculpted flowers then cast in clear glass.

Signed: Victor Trabucco

Diameter: 4" inch

Condition report: No remarks

    Värdering5 000 - 6 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK