51 Victor Trabucco Skulptur Glas 2000-tal

2916a_8dc54219dec6ee4_med.jpeg
  • 2916a_8dc54219dec6ee4_sm.jpeg
  • 2916b_8dc54219f1e178e_sm.jpeg
  • 2916c_8dc5421a0548d3a_sm.jpeg
  • 2916d_8dc5421a17e5ee4_sm.jpeg
  • 2916e_8dc5421a29a1538_sm.jpeg
  • 2916f_8dc5421a3b9a09d_sm.jpeg
  • 2916g_8dc5421a4e13bb1_sm.jpeg
  • 2916h_8dc5421a603ecfd_sm.jpeg
  • 2916i_8dc5421a7314fa1_sm.jpeg
  • 2916j_8dc5421a856bac0_sm.jpeg

Victor Trabucco född 1949, USA

Pappersvikt / skulptur tillverkad i skulpterat glas föreställande blommor och persikor, sedan gjuten i klar glasmassa. Graverad dekor.

Signerad: Victor Trabucco

Höjd: 10 cm

Victor Trabucco Sculpture Unique Glass 21th century

Victor Trabucco born 1949, USA

Paperweight / sculpture depicting lampwork sculpted flowers and peaches then cast in clear glass. Engraved decor.

Signed: Victor Trabucco

Height: 4 inches

Condition report: No remarks

    Värdering4 000 - 5 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK