483 Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal
Konstnär född: 1938
Skulptur av sandgjuten glasmassa i polykroma färger.
Monterad på ställning av metall.
Signerad: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique samt B. Vallien
Totalhöjd:
Höjd glasskulptur: 30,5 cm.
Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture Unique
Artist born: 1938
Sculpture of sand-cast glass mass in polychrome colours.
Mounted on a metal stand.
Signed: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique and B. Vallien
Total height:
Height of glass sculpture: 30.5 cm.
Condition report: No remarks.
Värdering | 8 000 - 10 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |