459 Blomvaser "Sylvie" Lalique Frankrike 1900-talets andra häft (2 st)

3686a_8dc6dcda83a49ca_med.jpeg
  • 3686a_8dc6dcda83a49ca_sm.jpeg
  • 3686b_8dc6dcda911e1ea_sm.jpeg
  • 3686c_8dc6dcda9d6b568_sm.jpeg
  • 3686e_8dc6dcdaba1216b_sm.jpeg
  • 3686f_8dc6dcdacbabb4f_sm.jpeg

Vaser i frostad glasmassa förestaällande duvor

Insatts i klarglas med plats för sex stycken blommor

Sigantur i botten: Lalique France

Höjd: 21 cm

Bredd: 19 cm

Konditionsrapport: Bortnött etikett, mindre repor, inga övriga anmärkningar

Flower vases "Sylvie" Lalique France 20th century second booklet (2 pcs)

Vases in frosted vitreous mass depicting doves

Inserted in clear glass with room for six flowers

Signature at the bottom: Lalique France

Height: 21 cm

Width: 19 cm

Condition report: Worn label, minor scratches, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK