513 Dalahästar Nils Olsson & G.A Olsson Dalarna 1900-tal (4 st)
Dalahästar tillverkade av bemålat & snidat trä.
Etikettmärkta: Nils Olsson & G.A Olsson
Höjd: 7-15 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, materialbortfall, inga övriga anmärkningar
Dalahorses Nils Olsson & G.A Olsson Dalarna 20th century (4 pcs)
Dala horses made of painted & carved wood
Labeled: Nils Olsson & G.A Olsson
Height: 7-15 cm
Condition report: Age-based wear, loss of material, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |