491 Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1952
Vas tillverkad i arielteknik i ljusblå färg.
Signerad: Orrefors Ariel 1642 E Edvin Öhrström
Höjd: 10 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 1952
Vase made in ariel technique in light blue color.
Signed: Orrefors Ariel 1642 E Edvin Öhrström
Height: 10 cm.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |