329 Eje Ahlgren Bordslampa Modell B-075 Bergbom 1970-tal

3680a_8dc6dbb1af4f17f_med.jpeg
  • 3680a_8dc6dbb1af4f17f_sm.jpeg
  • 3680b_8dc6dbb1bd7d4d1_sm.jpeg
  • 3680c_8dc6dbb1c8e8fe3_sm.jpeg
  • 3680d_8dc6dbb1d34a1de_sm.jpeg
  • 3680e_8dc6dbb1e2e4ebc_sm.jpeg
  • 3680f_8dc6dbb1f016ecd_sm.jpeg
  • 3680g_8dc6dbb1fea3240_sm.jpeg

Bordslampa i mässing med rund kupolskärm för en ljuskälla

Reglerbar skärm

Märkt: Bergbom, B-075

Höjd: 50 cm

Konditionsrapport: Mindre repor och märken, saknar plastfäste i lampsnöre, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar

Eje Ahlgren Table lamp Model B-075 Bergbom 1970s

Table lamp in brass with a round dome shade for a light source

Adjustable screen

Marked: Bergbom, B-075

Height: 50 cm

Condition report: Minor scratches and marks, missing plastic attachment in lamp cord, not functionally tested, no other remarks

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK