564 Jon Tomas Utsi Kåsa Sameslöjd 2000-tal
Porjus.
Tillverkad av björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: JTU
Längd: 17 cm
Bredd: 11 cm
Jon Tomas Utsi Cup / Guksi Sami craft from the 21th century
Porjus.
Made of birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: JTU
Length approx.: 17 cm
Width: 11 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |