460 Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal

3854a_8dc76843c582ecd_med.jpeg
  • 3854a_8dc76843c582ecd_sm.jpeg
  • 3854b_8dc76843d6f7b51_sm.jpeg
  • 3854c_8dc76843e520418_sm.jpeg
  • 3854d_8dc76843f2515e7_sm.jpeg
  • 3854e_8dc768440266750_sm.jpeg
  • 3854f_8dc768440f10c6a_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1946

Glasvas med ansikte i polykroma färger.

Signerad: K.Engman Kosta Boda Atelje

Numrerad:3252480007-300

Daterad: 1990

Höjd: 37 cm

Diameter: 10 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar.

Kjell Engman Vase "Face" Kosta Boda 20th century

Glass artist born: 1946

Glass vase with face in polychrome colours.

Signed: K.Engman Kosta Boda Atelie

Numbered: 3252480007-300

Dated: 1990

Height: 37 cm

Diameter: 10 cm

Condition report: Minor use-wear and scratches, no other remarks.

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer