470 Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda Unik 1900-tal
Glaskonstnär född: 1946
Glasvas med ansikte i polykroma färger.
Signerad: K.Engman Kosta Boda
Daterad: 1990
Numrerad: 1252490090 Unique
Höjd: 46 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, möjligtvis mindre skada/ lagning höger sida mun, inga övriga anmärkningar.
Kjell Engman Vase "Face" Kosta Boda Unique 20th century
Glass artist born: 1946
Glass vase with face in polychrome colours.
Signed: K.Engman Kosta Boda
Dated: 1990
Numbered: 1252490090 Unique
Height: 46 cm
Condition report: Minor use-wear and scratches, possibly minor damage/repair right side of mouth, no other remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |