379 Matta Rölakan 226X164 1900-tal

3610a_8dc78c9f400dae8_med.jpeg
  • 3610a_8dc78c9f400dae8_sm.jpeg
  • 3610b_8dc78c9f575a1b2_sm.jpeg
  • 3610c_8dc78c9f759355c_sm.jpeg

Ullmatta "röllakanmatta" gobelängvävningsteknik

Mörkbrun bård och ljusbeige spegel, dekorerad med symmetrisk dekor i polykroma färger

Mått: 226 x 164 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Carpet Rolakan 226X164 20th century

Wool carpet "back sheet-carpet" tapestry weaving technique

Dark brown border and light beige mirror, decorated with symmetrical decor in polychrome colors

Dimensions: 226 x 164 cm

Condition report: Minor wear and tear, no other remarks

    Värdering1 000 - 1 200 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK