283 Sminkbord Moln-bäddar Skattkärr 1900-tal

4121a_med.jpeg
  • 4121a_sm.jpeg
  • 4121b_sm.jpeg
  • 4121c_sm.jpeg

Sminkbord i gustaviansk stil med avsmalnade kannelerade ben och förgylld dekor

Två stycken utdragbara lådor, uppfällbar spegel i bordsskiva

Etikettmärkt: Moln-bäddar

Höjd: 68,5 cm

Bredd: 100 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre stötskador, inga övriga anmärkningar

Dressing table Moln-bäddar Skattkärr 20th century

Dressing table in Gustavian style with tapered fluted legs and gilt decoration

Two pull-out drawers, fold-up mirror in table top

Labeled: Cloud beds

Height: 68,5 cm

Width: 100 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches and minor impact damage, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK