297 Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal

3778a_8dc77388e5b4477_med.jpeg
  • 3778a_8dc77388e5b4477_sm.jpeg
  • 3778b_8dc773891bcd93d_sm.jpeg
  • 3778c_8dc773893f9a810_sm.jpeg
  • 3778d_8dc7738c4631613_sm.jpeg
  • 3778e_8dc7738c725c40e_sm.jpeg

Vintage damkappa i beige bomull med rutigt foder (Nova Check) i bomull och polyester

Dubbelknäppning samt bälte och två fickor framtill

Märkt "BURBERRYS MADE IN ENGLAND"

Storlek: 38

Köpt på Ströms i Göteborg på 1970-talet

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, i mycket bra skick, inga övriga anmärkningar

Trench coat "Burberry" Great Britain 1970s

Vintage women's coat in beige cotton with checked lining (Nova Check) in cotton and polyester

Double fastening, belt and two pockets at the front

Marked "BURBERRY'S MADE IN ENGLAND"

Size: 38

Bought at Ströms in Gothenburg in the 1970s

Condition report: Minor use wear, in very good condition, no other remarks

    Värdering2 000 - 2 500 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK