324 Vägglampetter "Nicola Design" Sverige 1970/80-tal (2 st)

3646a_8dc6dd8429ab16e_med.jpeg
  • 3646a_8dc6dd8429ab16e_sm.jpeg
  • 3646b_8dc6dd843e3bde9_sm.jpeg
  • 3646c_8dc6dd8452a2f17_sm.jpeg
  • 3646d_8dc6dd84659bc70_sm.jpeg
  • 3646e_8dc6dd84778b0a1_sm.jpeg

Rektangulära skärmar i glasmassa dekorerade med glas- och stenkross

Lamphållare i mässing, bakplatta i teak

Etikettmärkta: Nicola Design, AB Scanomatic Ängelholm Sweden

Höjd: 24 cm

Bredd: 13 cm

Djup: 13 cm

Konditionsrapport: Ej funktionstestade, inga övriga anmärkningar

Wall sconces "Nicola Design" Sweden 1970/80s (2 pcs)

Rectangular screens in fiberglass decorated with broken glass and stone

Lamp holder in brass, back plate in teak

Labeled: Nicola Design, AB Scanomatic Ängelholm Sweden

Height: 24 cm

Width: 13 cm

Depth: 13 cm

Condition report: Not functionally tested, no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK