291 Väska The Bridge 1900-tal

3607a_8dc735dbdafd6e8_med.jpeg
  • 3607a_8dc735dbdafd6e8_sm.jpeg
  • 3607b_8dc735dbf07daf1_sm.jpeg
  • 3607c_8dc735dc0505608_sm.jpeg
  • 3607d_8dc735dc183b8c1_sm.jpeg
  • 3607e_8dc735dc2ba8207_sm.jpeg
  • 3607f_8dc735dc3bc22da_sm.jpeg

Axelremsväska från The Bridge med handtag

Tillverkad i läder med lås och beslag i mässing

Två ytterfack och fyra stycken invändiga fickor

Märkt: The Bridge

Höjd: 37 cm

Bredd: 27 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

--------------------------

Shoulder strap bag "The Bridge" 20th century

Shoulder strap bag from The Bridge with handle

Made of leather with brass lock and fittings

Two outer compartments and four inner pockets

Labeled: The Bridge

Height: 37 cm

Width: 27 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

     

      

     

      
    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    Norrlands Auktionsverk AB

    Formvägen 3

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211

    info@norrlandsauktionsverk.se

    © Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.