555 Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal

4720a_med.jpeg
  • 4720a_sm.jpeg
  • 4720b_sm.jpeg
  • 4720c_sm.jpeg
  • 4720d_sm.jpeg
  • 4720e_sm.jpeg

Förfinad brukskniv tillverkad av valben, färgat renhorn, lärarinna & rårandsläder.

AEBL knivstål i bladet.

Signerad: Tallroth

Total längd: 21,5 cm

Längd kniv: 20 cm

Bengt Olof Tallroth Knife from the 21th century

Refined utility knife made of whale bone, dyed reindeer horn & teacher's horn.

AEBL knife steel in the blade.

Signed: Tallroth

Total length: 21.5 cm

Knife length: 20 cm

Condition report: No remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK