331 Bordslampa Fåglavik 1960/70-tal

4551a_8dca245c2aad3a3_med.jpeg
  • 4551a_8dca245c2aad3a3_sm.jpeg
  • 4551b_8dca245c31cc702_sm.jpeg
  • 4551c_8dca245c3a14bf6_sm.jpeg
  • 4551d_8dca245c43410a7_sm.jpeg
  • 4551e_8dca245c4e6fd7b_sm.jpeg
  • 4551f_8dca245c5a81ca1_sm.jpeg

Bordslampa i cylindrisk form med fot i av mässingringar och bärnstenstonad glaskupol

Höjd: 40 cm

Diameter kupa: 25 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

------------------------------

Table lamp Fåglavik 1960s/70s

Table lamp in a cylindrical shape with a base made of brass rings and an amber-tinted glass dome

Height: 40 cm

Cup diameter: 25 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

     

      

     

      
    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    Norrlands Auktionsverk AB

    Formvägen 3

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211

    info@norrlandsauktionsverk.se

    © Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.