595 Fickur med klockkedjor 1900-tal (3st)
Tre fickur tillverkade av silver & stål varav en märkt: Enigma.
Samtliga med klockkedjor.
Ej funktionstestade.
Diametermått: 48-51 mm
Konditionsrapport: Märken & åldersbaserat slitage, slitage & materialbortfall på urtavlor, Inga övriga anmärkningar.
Pocket watch with watch chains from the 20th century (3 pcs)
Three pocket watches made of silver & steel, one marked: Enigma.
All with watch chains.
Not functionally tested.
Diameter measurement: 48-51 mm
Condition report: Marks & age-based wear, wear & loss of material on dials, No other remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |