505 Gino Manca 1920-1985 Väggrelief

4390a_8dc86ec112094e7_med.jpeg
  • 4390a_8dc86ec112094e7_sm.jpeg
  • 4390b_8dc86ec12618548_sm.jpeg
  • 4390c_8dc86ec13ad7711_sm.jpeg
  • 4390d_8dc86ec150942f2_sm.jpeg

Väggrelief i bronserad stenmassa med dekor i relief av badande kvinnor

Signerad: Gino Manca

Daterad: 1967

Mått: 44 x 31 cm

Konditionsrapport: Mindre märken och repor, ett mindre nagg (2 mm), inga övriga anmärkningar

Gino Manca 1920-1985 Wall relief

Wall relief in bronzed stone mass with decoration in relief of bathing women

Signed: Gino Manca

Dated: 1967

Dimensions: 44 x 31 cm

Condition report: Minor marks and scratches, one minor chip (2mm), no other remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer