74 Gustav Edwall 1902-1984 Olja på duk
"Domus Gustav III Torg Östersund"
Signerad: Gustav Edwall
Daterad: 1968
Mått på duk: 61 x 53 cm
Mått på inkl raml: 74 x 63 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, något vågig duk, mindre reva och märken, inga övriga anmärkningar
Gustav Edwall 1902-1984 Oil on canvas
"Domus Gustav III Square Östersund"
Signed: Gustav Edwall
Dated: 1968
Dimensions of canvas: 61 x 53 cm
Dimensions incl frame: 74 x 63 cm
Condition report: Age-based wear, slightly wavy cloth, minor tears and marks, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |