4661a_8dca742b5308d18_med.jpeg
  • 4661a_8dca742b5308d18_sm.jpeg
  • 4661b_8dca742b6457905_sm.jpeg
  • 4661c_8dca742b730d42f_sm.jpeg

Kniv tillverkad av läder,stål & masurbjörk.

Knivblad i damaskerat stål signerat: KP

Läderslida signerad: K Persson.

Total längd inklusive sida: 24 cm

Längd kniv: 20 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på läder, Inga övriga anmärkningar.

K Persson Knife from the 20th century

Knife made of leather, steel & masur birch.

Knife blade in damask steel signed: KP

Leather scabbard signed: K Persson.

Total length including side: 24 cm

Knife length: 20 cm

Condition report: Minor wear on leather, No other remarks.

    Värdering2 000 - 2 500 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK