430 Stig Lindberg 1916-1982 Väggrelief Gustavsberg 1960-tal
Väggplakett "seger" ur serien Monokromt
Tillverkad i glaserat stengods med dekor i relief
Stämpelsignerad: Stig L
Mått: 28 x 27 cm
Stig Lindberg 1916-1982 Wall relief Gustavsberg 1960s
Wall plaque "Victory" from the Monochrome series
Made of glazed stoneware with decoration in relief
Stamp signed: Stig L
Dimensions: 28 x 27 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |