478 Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
Fyra stycken olikformade vaser från Kähler
Tillverkade i grönglaserat stengods
Etikettmärkta: Kähler
Höjd: 10-16 cm
Konditionsrapport: Mindre repor, inga övriga anmärkningar
Vases Kähler "Primavera" 20th century (4 pcs)
Four differently shaped vases from Kähler
Made in green-glazed stoneware
Labeled: Kähler
Height: 10-16 cm
Condition report: Minor scratches, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |