500 Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
Ytterfoder och lockskål i stengods på mässingbas
Förgylld dekor med växtlighet i koblotblå
Höjd ytterfoder: 30 - 15 cm
Höjd lockskål: 19 cm
Outer lining & bowl Japan 20th century
Outer lining and lid bowl in stoneware on a brass base
Gilded decoration with vegetation in cobalt blue
Outer lining height: 30 - 15 cm
Bowl height: 19 cm
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |