19 Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Olja på Pannå
"Westland" Signerad: A H Malmeström Daterad: 1921 Mått på pannå: 149 x 104 cm Mått med ram: 151 x 106 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, dukskador och repor, inga övriga anmärkningar.
Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Oil on Panel "Westland" Signed: A H Malmeström Dated: 1921 Dimensions of panel: 149 x 104 cm Dimensions of frame: 151 x 106 cm Condition report: Age-based wear, Canvas damage and scratches, No other remarks.
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |