215 Barometer C.O. Bogren Östersund 1800/1900-tal
Barometer från C.O. Bogren "Optisk & meteorologisk instrumentmakare" Östersund Tillverkad i trä, glas och metall Höjd: 100 cm Bredd: 13 cm Konditionsrapport:
Åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Barometer C.O. Bogren Östersund 19th/20th century Barometer from C.O. Bogren "Optical & meteorological instrument maker" Östersund Made of wood, glass and metal Height: 100 cm Width: 13 cm Condition report: Age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |