209
Köksutrustning "Krögarhuset" 1900-tal (12 delar)
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
210
Väggtelefon L.M Ericsson 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
211
Brevpress / Skrivbordsställ Brons 1800/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
212
Krus Keramik 1800/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
213
Ljusstakar Skultuna No 80 1900-tal (3 st)
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
214
Dörrkläppar i mässing 1900-tal (2 st)
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
215
Barometer C.O. Bogren Östersund 1800/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
216
Vägglampetter 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
217
Ljusstakar & skål Fattigmanssilver 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
218
Handvåg "Besman" 1800-tal (3 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
219
Barncykel 1800-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
220
Ludwig Jul. Heymann Jordglob c. 1900
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
221
Assar Söderman Tennskål Tennsmedjan i Nordingrå 1966
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
222
Samling Sovjetunionen Memorabilia / Turistinformation 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
223
Kandelaber, väggljusstakar & gardinhållare 1900-tal (5 delar)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
224
Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
Est800 - 1,000 SEK
225
Studio D'arte Vignanelli Roma Civitavecchia Fat Tenn 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
227
Skeppskompass Mässing/Koppar 1900-tal
Est2,000 - 3,000 SEK
228
Resekoffert 1900-talets början
Est1,200 - 1,500 SEK