20 Francis E. Jamieson, pseudonym Montgomery Ansell 1895-1950 Olja på Duk
Landskap Signerad: Montgomery Ansell Mått på duk: 76 x 51 cm Mått med ram: 102 x 76 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, krackeleringar, gulnad fernissa, stort slitage och skador på ram, inga övriga anmärkningar --------------------------------------------
Francis E. Jamieson, pseudonym Montgomery Ansell 1895-1950 Oil on Canvas Landscape Signed: Montgomery Ansell Dimensions of canvas: 76 x 51 cm Dimensions with frame: 102 x 76 cm Condition: Age-based wear, paint cracks, yellowed varnish, large wear and damage on frame, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |