183 Clara Salander Färglitografi
Konstnär född: 1922
"Lycksele"
Signerad med blyerts: Clara Salander
Numrerad: 225/225
Mått bildyta: 42 x 30 cm
Mått inkl ram: 65 x 55 cm
Konditionsrapport: Något vågigt papper, inga övriga anmärkningar, inga övriga anmärkningar
Artist born: 1922
"Lycksele"
Signed in pencil: Clara Salander
Numbered: 225/225
Image area dimensions: 42 x 30 cm
Dimensions including frame: 65 x 55 cm
Condition report: Some wavy paper, no other remarks, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |