1
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
2
Aly Ben Salem 1910-2001 Gouache på papper
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
3
Beck & Jung Multipel
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
5
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
7
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
Final bid4,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
8
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
Final bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
6
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
9
Beck & Jung Multipel
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
11
Michael Shevarjov Akvarell på Papper
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
12
Peter Borotinskij Färglitografi
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
14
Final bid7,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
15
Beck & Jung Serigrafi
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
13
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Final bid2,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
16
Thor Eliasson Olja på duk 1979
Final bid1,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
17
Björn Rudolfsson Olja på duk
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
19
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Final bid1,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
20
Beck & Jung Grafik
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
21
Milan Plešec Glasmålningar (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
23
Björn Rudolfsson Olja på duk
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
24
Beck & Jung Grafik
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
25
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
27
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
29
Bertil Almlöf Pastell på papper
Final bid750 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
30
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Final bid17,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
28
Beck & Jung Serigrafi
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
31
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Est4,000 - 5,000 SEK
32
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
33
Beck & Jung Grafik
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
34
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Final bid600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
35
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Final bid5,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
36
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
40
Final bid350 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
18
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
Final bid5,800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
42
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
43
Maja Fjaestad 1873-1961 Handtryck
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
41
Bill Olson Färglitografi
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
44
Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
45
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
Final bid450 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
46
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
47
Final bid1,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
48
Per Gunnar Thelander Färgetsning
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
49
Beck & Jung Grafik
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
51
Madeleine Pyk Färglitografi
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
37
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå
Final bid7,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
50
Kristina Nilsdotter Olja på duk
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
53
Stina Sunesson 1925-1999 Färglitografi
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
52
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
55
Linda Carlsson Akvarell
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK