290 Glasvaser Jugend 1920-tal (2 st)
Munblåsta vaser med puntelmärke tillverkade i matterat glas
Handmålad dekor av blommor
Höjd: 21 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, repor, mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Glass vases Jugend 1920s (2 pcs)
Mouth-blown vases with puntel mark made in frosted glass
Hand painted decor of flowers
Height: 21 cm
Condition report: Age-based wear, scratches, minor color loss, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |