285
Parfymflaskor glas 1900-tal (3 st.)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
286
Ann Wärff ljuslyktor "Snöbollen" Kosta Boda 1900-tal (10 st)
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
287
Espoon Taidelasi Fågel Glas Finland 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
288
Göran Wärff Skål Glas Kosta Boda 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
289
Galileo Termometrar glas 1900-tal (3 st.)
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
290
Glasvaser Jugend 1920-tal (2 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
292
Vaser Alsterfors och Kastruph Glasbruk 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
293
LSJ Glaskulor Renar 1900-tal (2 st)
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
294
Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
295
Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
297
Luigi Mandruzzato Vas Murano Italien 1960/70-tal
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
298
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
296
Ture Berglund "Minan" Skansen glasbruk 1900-tal (2 st)
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
299
Alvar Aalto Vaser "Savoy" 1998 (2 st)
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
300
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
301
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
302
Bertil Vallien Flaskor "Galaxy" Glas Kosta Boda 1900-tal (2 st)
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
304
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
306
Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
307
Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
305
Bertil Vallien Skulptur "Båt" Glas Unik 1900-tal
Final bid32,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
308
Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK