285 Parfymflaskor glas 1900-tal (3 st.)
Tre stycken parfymflaskor i polykrom glasmassa med målad dekor.
Höjd: 14-15 cm
Konditionsrapport: Sprejfunktion saknas, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Perfume Bottles Glass 20th Century (3 pcs)
Three perfume bottles in polychrome glass with painted decor.
Height: 14-15 cm
Condition: Spray parts missing, age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |