231 Kopparkannor 1800/1900-tal (3 st)
Kannor / kaffekannor i koppar med lock och handtag
Olika tillverkarstämplar
Höjd: 30-20 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärknigar
Copper pots 19th/20th century (3 pcs)
Pots / coffee pots in copper with lids and handles
Various maker's stamps
Height: 30-20 cm
Condition report: Use- and age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |