228
Hattask Wilh. Schaumans Fanerfabrik Finland 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
229
Timo Sarpaneva 1926-2006 Gjutjärnsgryta
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
230
Dalahästar 1900-tal (6 st.)
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
231
Kopparkannor 1800/1900-tal (3 st)
Est800 - 1,000 SEK
232
Sänghimmel smide Frankrike 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
233
Bukett Blommor och Fågel Trä 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
234
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
227
Väggtelefon Telegrafverkets verkstad Nynäshamn 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
236
Gnistskydd 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
237
Samling Föremål Mässing 1900-tal (4 st)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
235
Trädgårdsurnor Gjutmassa 1900-tal (2 st.)
Final bid900 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
238
Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
239
Ikon Ryssland 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
240
Barncykel 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
242
Krus Keramik 1800/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
243
Dörrkläppar i mässing 1900-tal (2 st)
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
244
Ljusstakar Skultuna No 80 1900-tal (3 st)
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
245
Samling Majblommor 1913-1995
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
246
Studio D'arte Vignanelli Roma Civitavecchia Fat Tenn 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
247
Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
248
Samling Sovjetunionen Memorabilia / Turistinformation 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
249
Ludwig Jul. Heymann Jordglob ca 1900
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
250
Skeppskompass Mässing/Koppar 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
251
Resekoffert 1900-talets början
Est1,200 - 1,500 SEK
252
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
321
Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
329
Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
370
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK