400
Orientalisk kaffe/tekanna 1900-talets första hälft
Est800 - 1,000 SEK
402
Kinesisk Lockskål / Terrin Qing 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
403
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
401
Kinesisk Vas 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
404
Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
405
Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal
Est800 - 1,000 SEK
406
Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)
Est1,000 - 1,200 SEK
407
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
408
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Final bid200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
409
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK