Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Closed
Väggtelefon L.M. Ericsson 1900-talets första hälft
206
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Bestick "Melron" Frankrike 1900-tal (23 st)
207
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
208
Est800 - 1,000 SEK
Closed
210
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Källsax 1800-tal Norrbotten
211
Källsax 1800-tal Norrbotten
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Fontänskulptur 1900-tal
212
Fontänskulptur 1900-tal
Final bid350 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Kastruller koppar & gjutjärn 1800-tal (2 st)
213
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
214
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Schackspel med snidade spelpjäser 1900-tal
216
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
217
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
218
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Golvljusstake Smide 1900-tal
219
Golvljusstake Smide 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
Closed
220
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
221
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Gnistskydd 1900-tal
222
Gnistskydd 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
224
Final bid1,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
225
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
223
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin"  1900-tal (2 st)
226
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
228
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
229
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Plåtmynt Replika 1/2 daler
230
Plåtmynt Replika 1/2 daler
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
231
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
233
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
234
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Trädgårdsurnor Gjutmassa 1900-tal (2 st.)
232
Final bid1,900 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
215
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK