40 Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
"Fiskare"
Signerad: Emil Ekman
Daterad: 1943
Mått på duk: 80 x 58 cm
Mått inklusive ram: 98 x 76 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, materialbortfall, inga övriga anmärkningar
Emil Ekman 1880-1951 Oil on canvas
"Fisherman"
Signed: Emil Ekman
Dated: 1943
Dimensions of canvas: 80 x 58 cm
Dimensions including frame: 98 x 76 cm
Condition report: Wear on frame, loss of material, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |